HomeHome  GalleryGallery  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Krijo server

Go down 
AuthorMessage
Jacck Wiills
Fillestar


Number of posts : 6
Registration date : 2008-07-14

PostSubject: Krijo server   Wed Jul 16, 2008 8:28 am

Un ju mundsoj tash qe kush do me be server mundet e kam be 1 tuto.

Dhe shpresoj ta mbani ngjitese ket tem
------------------------------------------------------------------------
• Tutoriali : SI ME be server ne counter strike 1.6
• Author : Jacck Wiills
• E-Mail : bessi.xl@msn.com

---------------------------------------------------------
Ne ket tuto do te mesoni si te hapni server ne counter
strike 1.6 Se pari e downloadni pach v.21

Shkarko:
http://cs.kajgana.com/download.php?fileID=4

Dhe kur e downloadim pach e installojm tek cs
Pastaj hym c:/counterstrike/hlds.exe
Hym ku e kemi intallu cs dhe tek 1 ikon me tkuqe
hlds shkojm me token e djatht te mausit dhe bejm
1 shortutas
Pastaj tek shorutasi shkojm me token e djatht te mausit
klikojm Propirtes Dhe aty e Traget esht D:\cs\hlds.exe

Kurse ju ja shtoni e beni kshtu

D:\cs\hlds.exe log on +ip 79.126.187.241
ju tek kjo ip e shkruni ip jote si mundeni me e mar
tek www.ip-adress.com qeket e shkruni po kujdes
sa her qe e beni disconnect dhe connect duhet me
e regullu tek ip se ndron ip adresa

Dhe hym tek hlds tek shortuti dhe i regullojm

Game: Counter Strike
Server name: emri i serverit
Map: cfar map deshironi de_dust2
Network: Lan
Max.Players 16
UDP Port: 27015
Rcon Paswword : paswordi

Dhe kur hyny tek hlds dhe e keni
Ip adress: 79.126.187.241:27015
ju e keni ip juajen dhe mudneni me hy me ket
ip edhe ju ede tjeret
Po tek Network bejeni internet

Tek Configure i regulloni siq doni
Dhe tek Statistics E beni veqse Players
ato qe jan te sakta i hiqni krejt vetem tek
Vertical Units : e beni players

Dhe pastaj per me ja installu amxx e keni ketu tuton:

Code:
-------------------------------------------------------------------------------------------------+
http://www.tutoriale-al.org/tutorial...20Strike.html+
-------------------------------------------------------------------------------------------------+

Dhe shpresoj te me keni kuptu Nese doni ip me e shendru
me germa Vazdhojm

1 - Hym tek www.no-ip.com
2 - Per te hyre duhet te regjistroesh shko Sing-up Now dhe kliko
3 - Shkruajeni "Email" ex: msn@hotmail.com
4 - Pastaj e shkruni "Password" paswordijot
5 - Perseri "Confirm Password" paswordijot
6 - Tek "First Name" ex: emri jot
7 - Tek "Last Name" ex: mbiemri jot
8 - Ketu "How did you hear about e beni " selectati "Other"
9 - Ketu "Zip/Postal COde" Kodi postal ex: 12590
10 - Tek "Security question" selectati "What is your pets name?"
11 - E shkruni "Your answer" ex: counterstrike
12 - Ketu "Birthday" daten kur ke le ne cilin vit
13 - Ketu "Enter the codat shown" completati in casuta alaturata codul de dedesubt
14 - Dhe e selektoni "I Accept Create my Account"
15 - Pastaj hyny tek msn
16 - Pastaj tek Inbox
17 - Ne msn tek imbox te ka ardh nje inbox No-IP Registration
18 - Klikoni tek mail
19 - Pastaj .. "To activate your account please click the following URL:" sub acesta aveti un link,dati click pe el pentru a activa Account-ul!
20 - Shiko tek ce ati dat pe acel link va apare un site
21 - Pastaj shkojm La Email scrieti email-ul si la password scrieti parola si pasati BUTONUL LOGIN!
22 - Pastaj urmator Dati tek Hosti / Redirects si apasati pe Butonul Add
23 - La "hostname" scrieti numele serverului de ex Clubers sa aveti grija sa nu existe acel nume! Atentie Fara ZAPTO.ORG etc.
24 - Pastaj e beni domainin ex: zapto.org
25 - Tek Host Type Lasati asa cum este
26 - Pastaj e shkrun ip Adress qe e ki tek connecti me token e djath states dealtis dhe cilent ip
27 - Pastaj e beni "Create Host"
28 - Tah e downloadni No-Ip Program http://www.download.com/No-IP-DUC-Dy...html?tag=lst-1
29 - Hyny ku e keni download no-ip.rar dhe pastaj ducsetup.exe
30 - Klikoni tek next
31 - Pastaj Butonul Next
32 - Pastaj inca odata Butonul NexT
33 - Pastaj Butonul Finish
34 - Tek ikona ip klikoni
35 - E shkruani email adresen dhe paswordin
36 - Pastaj tek Butonul Ok
37 - Sub Hosts va va aparea serverul dumneavoastra iara langa este o casuta aceea o bifati!
38 - Ii dati Miminize Si porniti Serverul de cs si va connectati astfel nume.bla.bla cum vati pus dumneavoastra in cont


ishalla e kuptoni se sdita me e perkthy :S
Back to top Go down
View user profile
VagabonD.!
Fillestar


Number of posts : 1
Registration date : 2008-07-17

PostSubject: O NJeri   Thu Jul 17, 2008 1:52 pm

PSe Bre Smuna ME qel se kUr po JA jap IP edhe PO provoj PO tHot coounldn't acollate delicatet server ip port 27015...
Back to top Go down
View user profile
MUH4R3M
Guest
avatar


PostSubject: .   Mon Nov 03, 2008 5:06 pm

PI KU ME BA DOENLOQD KE PEACH v21. SE PLASA KREJT
Back to top Go down
MUH4R3M
Guest
avatar


PostSubject: .   Mon Nov 03, 2008 5:08 pm

PI KU ME BA DOWNLOAD KET PETCH v21
Back to top Go down
MUH43RM
Guest
avatar


PostSubject: .   Mon Nov 03, 2008 5:14 pm

A KA MUNSI ME HY NE PC TEMEN ME TEAM WIEWER JU ME MA KRIJU SERVERIN EDHE UN SHUM PO LYPI PO PO MUNONA PO SPO DI ME BA SIT KA MUNSI Sad MUH4R3M@hotmail.com
Back to top Go down
.[Ro[L]e
Guest
avatar


PostSubject: DONWLOADE PACHT V21   Thu May 21, 2009 7:35 am

qe ku mundeni me DONWLOADUE PACHIN
Back to top Go down
DjMana
Guest
avatar


PostSubject: Hi Njerz   Sat Jun 27, 2009 2:48 pm

tuto shum i mir...
po shokt nuk po mujn as mu lidh e as me qit ne favorites... nese ban kontakoni fatmirshukaj@hotmail.com fLm!!!

p.s.
a keni server tuajin????
Back to top Go down
Sponsored content
PostSubject: Re: Krijo server   

Back to top Go down
 
Krijo server
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Counter Strike Hack :: [Counter Strike Other Cheats]-
Jump to: